طرز تهیه پیتزا پپرونی امریکایی تند و خوشمزه

طرز تهیه پیتزا پپرونی

طرز تهیه پیتزا پپرونی تند با قارچ در مایکروفر فست فودی آمریکایی بدون فر امریکایی

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاهای محبوب و بسیار پر طرفدار کشور ایتالیا می باشد که به عنوان یک غذای بین المللی در تمام جهان شناخته شده می باشد. این پیتزا به دلیل اینکه با سوسیس پپرونی طبخ می شود با نام پیتزا پپرونی شناخته می شود.

همچنین ببینید : طرز تهیه خمیر پیتزا
مواد لازم برای ۴ نفر
سوسیس پپرونی ۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا ۱۵۰ گرم
گوجه فرنگی ۱ عدد
فلفل دلمه ای قرمز ۱ عدد
سس کچاپ ۲ قاشق غذاخوری
آویشن به اندازه کافی

دستور پخت پیتزا پپرونی

مرحله اول

ابتدا فلفل دلمه ای را می شوییم و کلاهک آن را می گیریم و محتویات داخل آن را کاملا خالی می کنیم و روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد می کنیم و در گوشه ای از تخته آن ها را جمع می کنیم و بعد روکش سوسیس پپرونی را جدا می کنیم و روی تخته قرار می دهیم.

مرحله دوم

سوسیس ها را به صورت ورقه ورقه ای برش می دهیم.گوجه فرنگی را نیز می شوییم و محتویات داخل آن را خالی می کنیم (باعث خیس و خمیر شدن پیتزا می شود) و قسمت گوشت دار گوجه فرنگی را نیز روی تخته آشپزخانه به صورت مکعب های ریز خرد می کنیم و در بشقابی می ریزیم.

مرحله سوم

سپس فر را روشن می کنیم و روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد می گذاریم تا به مرور زمان گرم شود.خمیر پیتزا آماده شده را در قالب مورد نظر پهن می کنیم و با دست روی خمیر را کمی فشار می دهیم تا همه نقاط قالب به صورت یکسان دارای حجم باشد.

مرحله چهارم

بعد سس کچاپ را روی خمیر می ریزیم و با کف قاشق آن را روی خمیر پخش می کنیم تا همه جای خمیر کاملا پوشیده از سس شود و در ادامه نصف پنیر پیتزا را روی سس می ریزیم و انرا به صورت یکدست روی خمیر پیتزا پخش می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه سوسیس پپرونی خرد شده و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی های خرد شده را به ترتیب و شکیل روی خمیر پیتز می چینیم و در آخر آویشن به هر میزانی که تمایل داریم روی مواد پیتزا می پاشیم و باقی مانده پنیر پیتزا را روی سطح موادمان می ریزیم.

مرحله ششم

توجه داشته باشید که پینزا پیتزا باید کاملا روی مواد پیتزا را بپوشاند ، در ادامه ظرف پیتزا را داخل فر روی طبقه دوم قرار می دهیم تا به مدت ۲۰ دقیقه پنیر آن کاملا آب شود.البته برای طلایی شدن روی پنیر حتما باید از گریل داخل فر استفاد کنید.

مرحله هفتم

اگر می خواهید روی پیتزا خوب برشته شود بهتر است پس از اتمام ۲۰ دقیقه پخت پیتزا ، قالب را در طبقه اول بگذاریم و گریل را روشن کنیم تا به مدت ۵ دقیقه کاملا سطح روی پیتزا نیز برشته و خوش رنگ شود.پیتزا پپرونی آماده شده را از فر بیرون می آوریم و با سس کچاپ نوش جان کنید.

نظرات