طرز تهیه سالاد اندونزی با کشمش به صورت سنتی اندونزیایی

طرز تهیه سالاد اندونزی

آموزش دستور پخت طرز تهیه سالاد اندونزی بیتوته با شوید ، روسی سوران رژیمی مکزیکی

سالاد اندونزی همانطور که از نامش مشخص است سالادی متعلق به کشور اندونزی می باشد که شباهت زیادی به سالاد کلم سفید دارد. این سالاد هم مانند دیگر سالادهای خارجی تغییراتی داشته است تا با ذائقه ایرانیان هماهنگ شود ، مثلا برخی آشپزهای ایرانی در این سالاد از کشمش پلویی و گردو هم استفاده می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
کلم برگ قرمز ۱ پیمانه
کلم برگ سفید ۲ پیمانه
کالباس نصف پیمانه
ذرت نصف پیمانه
نخود فرنگی نصف پیمانه
سس مایونز نصف پیمانه
خیارشور ۴ عدد
هویج ۲ عدد
کشمش پلویی به اندازه دلخواه
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی

دستور تهیه سالاد اندونزی

مرحله اول

ابتدا کلم برگ سفید و قرمز را به صورت رشته هایی نازک خرد می کنیم سپس داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم. البته برای سرعت بخشیدن به خرد کردن کلم برگ می توانید از رنده درشت نیز استفاده کنید. خرد کردن کلم ها به صورت رشته ای باعث می شود در پایان سالاد زیباتری داشته باشیم.

مرحله دوم

ذرت و نخود فرنگی را می توانید به صورت آماده از کنسرو استفاده کنید. اگر تمایل دارید خود نخود فرنگی و ذرت را بپزید می توانید هر کدام را به صورت جداگانه با مقداری آب و نمک بگذارید تا پخته شوند. ذرت و نخود فرنگی خیلی سریع می پزند پس بیش از حد نگذارید روی حرارت بمانند تا له شوند.

مرحله سوم

در این مرحله به سراغ آماده کردن هویج می رویم. هویج را به سلیقه خود می توانید به صورت پخته یا خام استفاده کنید. اگر می خواهید هویج را بپزید بهتر است آنرا بخارپز کنید. هویج را هم به صورت رشته خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم خیارشورها را به صورت ریز خرد می کنیم و پس از اینکه آب اضافی شان را گرفتیم کنار می گذاریم. در ادامه کالباس را هم به صورت رشته نازک خرد می کنیم و به همراه خیارشور ، هویج ، نخود فرنگی و ذرت به کاسه حاوی کلم برگ اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله باید سس سالاد را آماده کنیم. برای این منظور سس مایونز را داخل یک کاسه کوچک می ریزیم سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه می کنیم و مواد سس را خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در صورت تمایل می توانید کمی آبلیمو هم به سس اضافه کنید.

مرحله ششم

پس از اینکه سس اماده شد آنرا به مواد سالاد اضافه می کنیم و به آرامی مواد را مخلوط می کنیم به طوری که مواد له نشوند. در پایان سالاد را با کشمش پلویی تزیین می کنیم و در یخچال قرار می دهیم تا سالاد جا بیفتد. پس از دو ساعت سالاد را سرو می کنیم.

مطالب مرتبط :


منابع :

نظرات